Jak powstają posadzki przemysłowe

Nie daje się nie zauważyć, że w ostatnich czasach wśród przedstawicieli branży posadzek przemysłowych widać spory ruch. Wiąże się się z przekonaniem panującym wśród producentów budowlanych, że odpowiednio dobrana posadzka ma decydujący wpływ na końcowy rezultat standardowych prac wykonywanych przez fachowców. Co ważne, zwiększeniu ulega termin trwałości całego budynku.

Posadzki – pytania przed zakupem

Zanim jednak podejmiemy się ostatecznego zakupu i wyboru konkretnego usługodawcy, postawmy przed sobą szereg pytań. Pozwoli nam to uniknąć w przyszłości problemów i obniżyć końcowe koszty. Nikt z nas nie chce dopłacać do poprawek z powodu źle wykonanej pracy na nieodpowiednich materiałach. Ustalmy kompleksowo, jak wyglądają nasze wymagania wobec posadzek. Dzięki temu w rozmowie z wykonawcą będziemy mieć pewność, że odbiór gotowego projektu będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Starajmy się dokonać porównania wśród posadzek. Wybór powinien zostać oparty o powierzchnię, na które znajdą się posadzki. Czy jesteśmy pewni betonowych? Niekoniecznie mogą sprawdzać się w pomieszczeniach, w których znajdą się posadzki. Może warto zainteresować się posadzkami tworzonymi z żywicy? Pamiętajmy też o metodach oczyszczania podłoża z zabrudzeń.

Posadzki – jak tworzy się warstwy

Pierwszy etap prac polega na zagruntowaniu powierzchni systemowym gruntownikiem, po czym należy wetrzeć posypkę z kwarcowego piasku. Po kilku godzinach, gdy grunt ulegnie stwardnieniu, pozostaje usunąć nadmiar piasku. Następnie wykorzystuje się żywicę w roli warstwy użytkowej w posadzkach. Metody omawianych prac są dwie, gdzie w jednej nie potrzebujemy urządzeń, lecz wystarczą wałki, pędzle bądź szpachla. Bardziej zaawansowane projekty warto wykonać mechanicznie, wykorzystując agregat natryskowy przy zaleceniach producenta.

Posadzki – wykonywanie warstw użytkowych

Przez cały okres wykonywania prac należy pamiętać, że oprawę nakładaną za pomocą wałka trzeba rozprowadzać w sposób równomierny bezpośrednio na powierzchni. Możemy to osiągnąć, wykorzystując specjalistyczną listwę przy później kontynuacji wałka posiadającego krótkie włosie, przeznaczonego specjalnie do materiałów z żywic. Całość wykonujemy zdecydowanymi ruchami, prostopadle wcierając w przyszłą powierzchnię posadzek.

Posadzki – powstawanie warstw użytkowych

W końcowych etapach prac wylewany materiał rozprowadza się starannie przy pomocy rakli. Warstwą powinna zawierać odpowiednią grubość, a jednocześnie właściwy poziom odpowietrzania, dokonany najczęściej wałkiem z kolcami. W sytuacjach, gdzie jest to wymagane, stosuje się posypkę wykonaną z materiału kwarcowego, gdzie uziarnienia piasku dokonał producent. Przy finałowym związaniu żywicy pamiętajmy o zdjęciu nadmiaru piasku i nałożeniu dodatkowej warstwy żywicy. Preferowaną antypoślizgowość uzyskuje się dzięki posypce z korundu położonej na aktualnie ułożonej warstwie żywicy. Po jej związaniu wystarczy już tylko pozbyć się nadmiaru piasku i zalakierować całą powierzchnię dla posadzek.

http://www.techmaposadzki.pl/