Kiedy firma organizuje piknik?

Gdy tylko nadchodzi wiosna i robi się ciepło, firmy chętnie przenoszą imprezy i spotkania nieoficjalne na łono przyrody. Jest to rozwiązanie nie tylko modne ale i zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż wystawne bale, w drogich lokalach. Na świeżym powietrzu łatwiej o odpowiednią ilość miejsca. Łatwiej też o atmosferę oderwania od problemów zawodowych oraz sztywnych, często bardzo formalnych relacji.


Pikniki firmowe, wiążą się ze swobodną atmosferą i co za tym idzie swobodnym, wygodny, strojem. Strój na piknik firmowy, zwłaszcza damskiej stronie ludzkości, przysparza niemało problemów. O ile mniej więcej wiadomo, co włożyć na siebie do pracy, o tyle ubiór na firmowy piknik, nie jest sprawą prostą. Wszak na plenerowej imprezie spotkamy wiele ważnych osób z kręgu firmy. Należy pamiętać, że mimo iż piknik firmowy odbywa się w plenerze, nie wszystko wypada.

 

Niewłaściwym jest włożyć na siebie starą, rozciągniętą bluzę lub znoszone dżinsy. Niewskazana jest też przesada w drugą stronę – nadmierna stylizacja również może nie być dobrze odebrana. Złoty środek piknikowego dresscode`u  można określić krótko mianem sportowej elegancji, połączonej z naturalnością makijażu i fryzury.